Malta Dil Okulları Sosyal Ağlarımız
 

Malta Dil Okulları Sertifika Programları

malta-dil-okullari-11

Malta dil okulları sertifika programları üç aydan üç yıla kadar değişen programlardan oluşur. Bu programlar dünya çapında hızla gelişen dallardır. Lisans ve master eğitimine göre malta dil okulları sertifika programları değişiklik gösterir. Uzun süre bir ülkede kalınacak ise bazı kişilere bir yıl için çalışmaz izni de sağlamaktadır. Bu şekilde kişi malta dil okullarında eğitim alırken profesyonel şekilde çalışma hayatına atılabildiği gibi staj şeklinde de çalışabilmektedir. Sertifika programlarının içeriği tam olarak lisan programlarına benzer. Hatta lisans programından biraz daha genel bir işlevdedir. Bu programlar iş hayatına yönelik olarak yapılır. Dersler daha çok uygulama ağırlıklı olarak sağlanır yani teorik öğrenme kısmı daha azdır. Bu nedenle kendinizi üniversitede eğitim alıyormuş gibi hissedebilirsiniz ama durum biraz daha farklıdır. Malta dil okulları sertifika programları için tezsiz master da denilmektedir. Bu şekilde kendinizi yormadan eğitim alabileceğiniz gibi sertifika için eğitim alabileceğiniz başka konuları da sizlere sunmaktadır.

Malta Sertifikaları

Eğitim alacak olan öğrenciler kurs bitiminde bir sertifika alacaklardır. Ancak bu sertifikalar dünya çapında geçerli olan sertifikalar değildir. Mesleki yönde eğitim alanlara o yönde bir sertifika verilir. Bunlar elbette kişinin deneyimi kanıtlar ancak uluslar arası alanda pek de bir işe yaramaz. Aynı şekilde akademik yönde verilen dersler de bu durum söz konusu olacaktır. Bir kur kapsamında eğitim alınıyorsa kuru başarı ile tamamlayan kişilere sertifika verilecektir. Ancak bu sertifika da iş konusunda yeterli olmayabilir. Bunun için Ielts ve toefl gibi sınavlara girmek ve hem uluslar arası hem de resmi olarak nitelik taşıyan dil bilgisini kanıtlama sertifikaları almak yetişkinler için daha iyi olacaktır. Bu sınavlara girmek ve iyi bir derece almak elbette kolay bir şey değildir. Ciddi bir birikim gerektiren sınavlardır. Bu sınavlarda başarı elde etmek için en iyi şekilde sınava hazırlanmak gerekir. Dil bilginizin yeterli olup olmadığını kanıtlayacak olan bu sertifikaları almak için Malta dil okullarında en popüler şekilde eğitim alabilirsiniz. Malta dil okulları sertifika programları arasında olmayan bu sınavlar için hazırlanma dönemini Malta’da geçirirseniz daha iyi bit başarı elde edersiniz.

malta-dil-okullari-13malta-dil-okullari-10

Malta’nın genel dili Maltaca ve İngilizce olduğu için, burada birçok profesyonel İngilizce dersi veren eğitmenler bulabilirsiniz. Malta dil okulları arması altıda çalışan birçok İngilizce eğitmenleri bulunmaktadır. Malta dil okulları verdikleri sertifikaları ve diplomaları uluslararası olarak yayınlar ve kişiler her zaman için aldıkları diplomalar ve sertifikaları sorgulayabilirler. Malta dil okulları deneten devlet resmi daireleri ingilizce kursunun özellikle eğitmenin ne kadar doğru veya yanlış İngilizce bildiğini sorgular ve aynı zamanda sadece İngilizce’yi biliyor mu ya da eğitimini verip veremeyeceğini de sorgular. Bir kişi ciddi anlamda çok bilgilidir, fakat bilgileri başkasına aktarmakta zorlanabilir veya bildiklerini başkalarına öğretmekte zorluk çekebilir, çünkü öğretmek veya eğitim vermek bambaşka bir yetenektir. Bu sebeple, eğitim kurumları her zaman öğretmen adayının, İngilizce konusunda ne kadar bilgili olduğunu ve ne kadar doğru bir şekilde karşı tarafa aktarıp aktaramayacağını araştırır.

 
 
 

Paylaş