Malta Dil Okulları Sosyal Ağlarımız
 

Malta Dil Okulları Konaklamanın Dile Katkısı

maltadilokullari-1

Malta dil okulları konaklama seçenekleri oldukça geniştir. Herkes dilediği gibi malta dil okulları konaklama türü ile rahat edeceği ortamı seçebilir. Ayrıca konaklama türlerinde herkes kendi bütçesine göre bir yer seçebilir. Öğrencilerden düşük bütçeli olanların en çok tercih ettiği yapı yurtlardır.

Malta Dil Okulları Yurtları kendin pişir kendin ye özelliğinde olduğu için bu kadar ucuzdur. Sadece konaklama imkanı tanır ve yer alan mutfaklarda öğrenciler kendi yemeklerini pişirebilir. Yurt St. Juliansta yer alır ve her türlü yaşam alanına oldukça yakındır. Geceleri hareketli olan bir bölgede kurulmuştur. Bowling salonu ve spor tesislerine yakın olduğu gibi denize de yakındır.

Diğer bir Malta’da konaklama seçeneği aile yanı konaklamadır. Aile yanında sabah ve akşam yemekleri öğrencilere verilir ve bu nedenle biraz daha pahalı olan bir sistemdir. Bu sistemde öğrenciler kendilerini sımsıcak Malta ailelerinin yanında bulur ve her zaman konfor içinde yaşarlar. Öğrencileri seven aileler kısa zamanda gerçek bir aile gibi olular. Malta konaklamalarında en konforlu seçenek ise otelde kalmaktır. Farklı yıldızlı otellerde kişi bütçesine göre konaklayabilir. Otellerde de akşam yemeği ve sabah kahvaltısı servis edilir. Yarım pansiyon konaklayan öğrencilere oteller biraz pahalı gelebilir.

maltadilokullari-2

Konaklama Çok Önemlidir

Gençlerin mutlaka yurtlarda ya da ile yanında kalması önerilir. Malta dil okulları konaklama seçenekleri arasında bu ki tercih dil eğitiminde en önemli gelişmeleri sağlar. Çünkü kişiler aile yanında gerçekten aileden biriymiş gibi olacağı için sürekli yabancı dil konuşmak zorunda kalır. Bu da kendini anlatması ve ihtiyaçlarını karşılaması için gerekli olacağından konuşmayı daha hızlı öğrenmeye yarar. Öğrenci yurtları da aynı etkidedir. Kişi Yaz okulları konaklama seçenekleri arasında yurtta kalmayı tercih ederse kısa sürede birçok arkadaş edinir. Üstelik bu arkadaşlar dünyanın her yerinden gelen kişilerdir. Bu kişiler tam olarak İngilizce konuşamayabilir, çünkü onlar da dil öğrenmek için gelmişlerdir. Ancak kısa bir süre sonra birbirleri ile iletişim kurmaya ihtiyaçları olduğundan dili hemen kavrayacaklardır.

 
 
 

Paylaş