Malta Dil Okulları Sosyal Ağlarımız
 

TOEFL Hazırlık Kursları

Yabancı dilin her geçen öneminin artması yabancı dilin eğitim hayatından iş hayatına kadar bir çok noktada kullanılmasını sağlamıştır.Yurtdışında gideceğiniz bir çok okul yabancı dil seviyenize bakarak sizin okula kaydınızı yapar.Aynı şekilde istediğiniz büyük bir firma cvnizdeki yabancı dil seviyenize bakarak sizi işe alır.Bu sebeple alacağınız eğitimin önemi oldukça fazladır.

Dil eğitimini alacağınız en iyi yerler yabancı dilin konuşulduğu ülkelerdeki dil okullarıdır.Bu dil okullarının çoğu verdikleri kaliteli eğitimle adlarını duyurur.sizlerde iyi bir dil eğitimi için kaliteli bir dil okulu tercih etmelisiniz.

Yabancı dil yeterliliğini ispatlayan bazı belgeler vardır.Bu belgeler genellikle yapılan sınav sonucuna göre verilir.Bu belgelerden bir tanesi de TOEFL dir.TOEFL sınavı yaklaşık olarak 4500 sınav merkeziyle 165 ülkede yapılır.TOEFL belgesi 8000 kurum ve kuruluş tarafından 135 ülkede geçerlilik sağlar.TOEFL İngilizce yeterlilik sınavlarının başında gelir.Amerika,Kanada,Yeni Zelanda,İngiltere ve Avustralya gibi ülkeler üniversite kayıt ve burs başvuruları için TOEFL sınav sonuç belgesini istemektedir.

TOEFL Amerika tabanlı ETS tarafından oluşturulan ve denetlenen kurumlar tarafından yapılmaktadır.Milyonlarca insan TOEFL belgesini almak için sınava girer.

TOEFL sınavı üç şekilde yapılır:

Bilgisayarlı test

Okuduğunu anlama,dinlediğini anlama,gramer bilgisi ve yazma bölümleriyle ilgilidir.

Yazılı test

İnternet sınavının olmadığı merkezlerde ve internet sınavı tercih etmeyenler için yapılır.Bilgisayarlı testte yapılan bölümler bu sınavda da geçerlidir.Fakat bilgisayarlı testten daha fazla soru sorulur.Puanlama sistemi farklıdır.

 

İnternet üzerinden test

2006 yılından beri uygulanan sınav dört bölümden oluşur.Bu bölümler;dinleme,konuşma,yazma,anlamadır.

TOEFL belgeniz 2 yıl geçerlilik sağlar.2 yıldan sonra tekrar sınava girebilir TOEFL belgenizi alabilirsiniz.

TOEFL sınavına hazırlık ise dil okullarının düzenlediği TOEFL kurslar ile olur.Bu kurslar TOEFL sınav içeriğine yönelik kurslardır.TOEFL sınavının ciddiyetini düşünürsek iyi bir dil okulu seçmemiz faydalı olacaktır.Dil okulu tercihlerinizi İngilizcenin konuşulduğu ülkede seçerek kendinize bolca pratik yapma şansını sağlarsınız.Yaptığınız pratikler dili daha iyi öğrenmenizi sağlar.

TOEFL sınavına hazırlık hakkında verdiğimiz bu bilgiler yeterli olmayabilir.Yılların en kaliteli yurtdışı eğitim danışmanlık firması olan Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlık firmasını ziyaret edebilir,TOEFL hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 

 

Malta Dil Okulları Sınavlara Hazırlık Kursları