Malta Dil Okulları Sosyal Ağlarımız
 

Malta Nerde

Malta, en güzel ülkelerden biri olarak bilinmektedir. Malta’ nın yeri Güney Avrupa’ dadır. Devasa ülkelrden biri olan Malta Orta Akdenizin en dikat çeken bölgesinden biri olmayı başarmıştır. İlk sıralarda İngiltere’ nin sürgünlüğü konusunda gerilerde kalan Malta, bu durumdan kurtulup kendine has bir ülke olmayı başarmış bulunmaktadır. Malta, Sicilya’ nın Güneyinde bulunan adalardan biri olarak da  bilinmektedir. 3 büyük ve de 2 küçük takım adalarından oluşması ile de farklı bir görsellik sunmaktadır. Turistlik yere açık olan nizamı ile her zaman gezilecek en güzel ülkelerden biri haline gelmeyi başarmış bir ülke olarak Malta Nerde denildiği zaman kişilerin akıllarına adaları gelmektedir. Genelleme olarak bir çok ülkeden en farklı kılınan yönü eğitimde sunmuş olduğu en verici ve en başarılı okullarını içerisinde bulundurmasıdır.

Yüz ölçümü konusunda düşünülür ise Malta Nerde sorusunda yüz ölçüm olarak 237 km2 olarak da tanımlanabilinir. Her zaman küçük ama en görkemli ve en şirin ülke olmayı başarmış olan Malta, Gozo 68 km2 ve de comino 2km2 olarak yüz ölçümlerine de sahip olan bir ülkedir. Bu ülkede en dikkat çekilen konulardan biri de tarihi, tarih öncesi, eski medeniyetleri, şövalyeleri, Fransızlar ve İngilizler ile ilişkisi, günümüzdeki tarihi önemi, coğrafyası ve iklim koşulları, ekonomisi ve gelirleri ve daha nice konularda sizlere en merak edici geçmişi ile farklı olmasını da kanıtlayan bir ülkedir.

Malta Adası

malta dil okullari 1009

Başkenti Valletta olarak bilinir iken Malta Nerde denildiğinde çok kolay şekilde kafanızda hayalini kura bileceğiniz harita görselliği sunmaktadır. Bu devasa ülkede Maltaca ve İngilizce resmi dil olarak beyan edilmektedir. Parlementer cumhuriyeti yönetim biçimidir. 21 eylül 1964 yılında kurulan bu ülke, 13 ocak 1974 yılında cumhuriyet olarak da ilan edilmiştir. Telefon kodu 356 olmakta ve nüfusu 2008 yılı tahmini oranı 413,609 kişilik yerleşim olarak söylenmektedir. Her zaman gezi konusunda bir çok terihi yeri içerisinde bulundurması ile bir çok ülkeden tur olarak geziler sunulmaktadır. Ayrıca turistlik yerin gözde olduğu ülke olarak da denile bilinir.

Malta Nere Bağlı  denildiğinde sizler artık tüm bilgi dahillerine ulaşım sağlamış olacaksınız. Her ne kadar araştırılır ise o kadar farklı gerçekleriyle yüz yüze geleceğiniz bu gizemli ada takımı, her zaman turistlerin gezip görmek istedikleri en güzel yer olarak da bilinmektedir. Kişilerin seçim kapsamı dahilinde uygun yollar ile ulaşım sağlanması ise Malta’ ya ziyaret akımı oluşmasına engel olamamaktadır. Bu yüzden de en çok isim uyandırmayı başarmış ülkeler arasında yer alır iken ismini bir de vermiş oldukları eğitimde ki başarılarıyla da duyurmaktadır.