Malta Dil Okulları Sosyal Ağlarımız
 

Dil Bilmenin Avantajları

Dünyanın bir köy haline geldiği, iletişim araçlarının karmaşıklaştığı, fonksiyonel anlamda taşımacılık ve ulaşımın birçok yere rahatlıkla ulaşabildiği, akıllı telefon ve bilgisayarlar ile dünyanın her yerine iletişimin sağlanabildiği bir bilgi çağında yaşıyoruz. Bu çağın içerisinde yaşamaya alıştığımızdan olsa gerek bunun bizde uyandırdığı farkındalık ise genellikle azdır. Bu sebeple bir kısmımız mevcut olanın tüketimi ile ilgileniyor, yükselen yeni eğilimlere karşı duyarsızlaşma mekanizmalarımızı çalıştırıyoruz. Ancak dünyanın her yerine ulaşabilenler, her kültürle, her insanla belli bir iletişim ağı kurmuş olanlar ayakta güçlü bir biçimde durabiliyor ve geri kalanlara işveren oluyor. Baktığınızda, batılı bir marka fabrikasını doğuda açıyor, ürettiğini her yere satıyor. Bunu yaparken fabrikayı açtığı yerin dil, kültür ve bunlar gibi toplumsal özelliklerini bilmesi gerekiyor. Tam da bu noktada dil bilmenin avantajları devreye giriyor. İşveren de olsanız, personel olarak işinize devam etseniz de dil bilmenin avantajları sizin hayatınızda önemli bir yer teşkil edecektir. Baktığınız zaman uluslar arası dil sertifikalarına sahip olanlar diğerlerine nazaran daha fazla kazanıyor ve daha güzel bir ortamda yaşama imkânına erişiyorlar.

ingilizce avantajlari ingilizce avantajlari 3 ingilizce avantajlari 2 ingilizce avantajlari

Yabancı Dil

Yabancı dil ile ilgili bir çok kurum ve kuruluş hizmet vermektedir. Bütün bu hizmet ağı dünyayı tanıyabilen, dünyanın herhangi bir bölgesindeki haberi oranın diliyle okuyabilen insanları yetiştirebilme, dünya görüşü ve analitik düşünme düzeyi yüksek insanları topluma kazandırabilme amacını gütmektedir. Açıkçası bütün bunlar dil bilmenin avantajları bakımından bizlere çok net örnekler sunmaktadır. Dil bilen bir insanın kendine güveni yükseliyor, uluslar arası anlamda iş yapabilme ve dünyanın her yerinde meselelerini çözme rahatlığına erişiyor.

Bilindiği üzere tarihte birçok önemli fethi gerçekleştiren ve fetih yaptıktan sonra bile gönüllere girebilen birçok hükümdar, sultan veyahut devlet lideri birden çok dil biliyorlardı. Yedinin üstünde dil bilen devlet adamları ülkenin kritik mevkilerinde görevlendirilerek, ülkenin kalkınma hamleleri onlar tarafından yürütülüyordu. Günümüzde de durum pek değişmemiştir hatta daha kompleks haline gelmiştir. Vasıfsız nitelendirebileceğimiz işçi arayan işletmeler dahi İngilizceyi bir ön şart olarak işçi sözleşmesine ekleyebilmektedirler.

Yabancı dil öğretimi ile ilgili detaylı bilgi için Anadolu Yurtdışı Eğitim size yardımcı olacaktır.

ingilizce avantajlari 4