Malta Dil Okulları Sosyal Ağlarımız
 

Cambridge Sınavları Hazırlık Kursları

156 yıldır Cambridge Üniversitesi’nin yaptığı bu sınav yurtdışı eğitim ve bazı ülkelerin oturma izinleri için gerekli görülmektedir.Yaklaşık olarak 3 milyon öğrencinin girdiği bu sınav 2700 merkez olmak üzere 130 ülkede uygulanmaktadır.

Peki ya bu sınav ne işe yarar.Sınavda İngilizce seviyesini kanıtlamış olan birey dünyanın bir çok okulunda rahatça eğitim görebilir ve güzel bir kariyere sahip olabilir.

Cambirdge sınavları iki ana kritere ayrılır.Bunla;Young Learners sınavları ve Ket-Pet-Fce sınavlarıdır.

Cambridge Young Learners Sınavları

İngilizce eğitim gören 7-12 yaş arası İngilizce eğitim gören çocukların sınav tekniğini öğretme ve seviyelerini ölçme amacıyla yapılmaktadır. Bu bölüm kendi arasında 3 kategoride yapılır.

Starters

7-11 yaş arası olan 1 yıllık İngilizce eğitim alan çocuklara düzenlenir.

Movers

8-12 yaş aralığındaki 3 yıl İngilizce öğrenimi gören çocuklara düzenlenir.

Flyers

9 ila 12 yaş arasında olan ve uzun süre İngilizce eğitimi alan çocuklara yapılır ve Ket düzeyindedir.

Ket-Pet-Fce sınavları

13 yaş ve üzeri ortaokul ve lise eğitim göre öğrencilerin katıldığı sınavlardır.

Ket

Ket sınavı pet ve fce sınavlarına girecek olan öğrencilerin girmek zorunda olduğu ilk sınavdır.

Pet

Ket sınavını geçen her öğrenci girebilir.Burada öğrencilerin yaşadıkları yada yabancı bir yerde yabancı insanlarla irtibat kurmaları istenir.

 

Peki ya 13 yaşındaki bir öğrenci Ket-pet e katılabilir mi? Evet bu mümkündür.Eğer 13 yaşındaki birey kendini geliştirmişse bu sınavlara katılabilir.Ancak 13 yaşından büyük olan bir öğrencinin psikolojisinin bozulacağı düşünülerek Young learners sınavlarına girmesi yasaktır.

Cambridge sınavlarının puanlamasına gelecek olursak;Young learners sınavında öğrencilere geçti kaldı demek yerine bayraklı sistem uygulanıyor.Bayraklı sistemi biraz açacak olursak ,okuma,yazma ve konuşma dallarında her bölümde 5 bayrak olmak üzere toplamda 15 bayrak verilir.Ket-pet e ise puanlama yapılmaktadır.

Cambridge Sınavına katılmak mı istiyorsunuz veya daha fazla bilgi mi ?O halde sizleri Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığa bekliyoruz.Uzman kadrosuyla hizmet veren Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlık sizlere kafanızdaki sorunlara cevap vermeyi ve üstün hizmet göstermeyi vaat ediyor.Ayrıca Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlık bürolarında farklı ülkelerde eğitim hakkında da yeterli bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

 

Malta Dil Okulları Sınavlara Hazırlık Kursları