Malta Dil Okulları Sosyal Ağlarımız
 

Malta Dil Okulları Akademik Dil Kursları

malta-dil-okullari-2

Üniversite öğrencilerinin ortak şikâyetidir: Hazırlık sınıfını geçemiyorum. İkinci şikâyet ise bölümde akademik dil konuşuluyor şikâyetidir. Bu sorunların çözümü yok değil. Malta dil okulları dilin akademik seviyede öğrenimini sağlamaktadırlar. Malta dil okulları akademik dil kursları ile öğrencilerin yukarıdaki şikayetleri ortadan kalkmakta, akademik makale yazımı, akademik üslup vb. öğrencilere kuvvetli bir biçimde öğretilmektedir.

Dilin öğrenilmesi kadar öğrenilen dilin düzeyi de önemlidir. Her insanın ihtiyacı farklıdır. Bir insan için sokakta konuşabileceği kadar yabancı dil yeterli iken diğer bir insan için üniversitede yüksek lisans veya doktora tezini yazarken kullanacağı dil gereklidir. Akademik dil, günlük dilin terimlerini ve önermelerini kullanmaz, onun yerine kendi geliştirdiği ve konsept dediği kavramları, mefhumları kullanır. Bir meselenin günlük yaşamdaki çözümünde kullanılan dille akademik camiada kullanılan dil arasında çok fark vardır. İnsanlar ilkel bir ölçüde günlük yaşam kelimeleri türetirken, akademik dil çok daha teknik tabir içeren dil kümesidir. Malta akademik dil kursları insanlara bu hizmet konusunda oldukça yardım sunmaktadır.

Üniversite Hayatı

malta-dil-okullari-1

Malta Dil Okulları’nda alacağınız eğitimle, akademik dile tamamen vakıf olabilir ve orada ufak bir üniversite hayatı yaşayabilirsiniz. Türkiye’ye geldiğinizde üniversiteye de uyum konusunda sıkıntı yaşamamanız kuvvetle muhtemeldir. Çünkü, akademik dil bir defa tam olarak kavranıldığında, terimler insan zihnine yerleştiğinde kolay kolay silinen bir yapıya sahip değildir. Matematiksel bir ağırlığı olduğu için akademik dil hafızada daha uzun süre kalıcıdır.

Malta dil okulları eğitim konusunda eşsiz bir yer. Aynı zamanda çeşitli turizm dalları konusunda da dünyanın birçok önde gelen yeriyle kafa kafaya yarışabilecek düzeydedir. Malta’da kendinizi huzurlu ve sakin hissederken, rahat bir kafa ile çok basit bir biçimde akademik dili öğrenebilirsiniz. Geldiğinizde hocalarınızla çekinmeden iletişim kurabilir ve makalelerinizi kaleme alabilirsiniz.

Yukarıda saydıklarımdan daha da ötesini Malta’da deneyimlemek mümkündür. Çünkü Malta tam bir turizm cenneti olduğu gibi eğitim cennetidir. Bu konuyla ilgili daha çok bilgi almak ve Malta’da keyifli anlar geçirmek istiyorsanız Malta Dil Okulu Anadolu Yurtdışı Eğitim ile irtibata geçebilirsiniz.

 
 
 

Paylaş